Samochód w podróży zagranicznej

Czy opłaca się podróżować własnym samochodem za granicę? Oczywiście, że tak. W szczególności, że jakość dróg poprawiła się w ostatnim czasie. Nie tylko za granicą, ale także w Polsce. Ułatwia to wielu naszym rodakom dotarcie do zagranicznych, atrakcyjnych miejscowości wypoczynkowych.

Przygotowanie do podróży

Wszystko już zostało zaplanowane. Mamy już nocleg załatwiony, urlop zaklepany, walizki stoją w kącie, wyczyszczone przed podróżą. Pozostało już tylko czekać na wybicie godziny X, która będzie oznajmiała rozpoczęcie urlopu. W tej euforycznej radości nie zapominajmy o tym, żeby zadbać o swoje bezpieczeństwo. Koniecznością jest polisa podróżna, dzięki której będziemy mogli zapewnić sobie np. sumę gwarantowaną w przypadku konieczności leczenia poza granicami. Każdy członek rodziny powinien być objęty taką polisą ubezpieczeniową. Biura turystyczne, podczas zorganizowanych wyjazdów, zapewniają na ogół taką polisę. Organizując wyjazd samodzielnie, musimy także prywatnie zakupić taką polisę podróżną.

Samochód w podróży

Nie zapomnijmy również o tym, aby dobrze przygotować samochód do podróży. Konieczna jest wizyta u mechanika na miesiąc przed wyjazdem. Należy także pomyśleć o rozszerzeniu ochrony na pojazd mechaniczny. W szczególności, jeżeli chodzi o Assistance, które w tradycyjnej wersji obowiązuje tylko do limitu kilometrów. Rozszerzony pakiet, który oferowany jest na czas krótkoterminowych wyjazdów, gwarantuje większą ochronę, a także zabezpieczenie finansów, jeżeli chodzi o nagłe wypadki losowe na trasie.

 

Zobacz także:

Zmiana danych w polisie OC

Przekroczenie terminu płatności raty za OC i AC

Przerwa w ubezpieczeniu OC

Jak dobrać koło dojazdowe

Czy nieopłacona polisa OC jest ważna?

Zniżki OC w małżeństwie