OC na duże samochody

Osoby będące właścicielami samochodów ciężarowych mogą mieć problem ze znalezieniem OC przez internet. W celu wykupienia takiego ubezpieczenia należy bezpośrednio udać się do ubezpieczyciela. A jak sprawa wygląda w przypadku dostawczaków i ciężarówek kurierskich.

OC na dostawczaki

Tego typu ubezpieczenie na samochody dostawcze bez problemu znajdziemy online. Na wysokość składki OC wpływa m.in.:

  • dane techniczne samochodu,
  • dane kierowcy i właściciela ciężarówki,
  • dane ewentualnego współwłaściciela pojazdu,
  • historię ubezpieczenia – ubezpieczyciel weźmie pod uwagę szkody do jakich doszło na przeciągu kilku lat. 

Tak, nawet historia sprzed kilku lat zainteresuje przedstawiciela, co też może mieć wpływ na wysokość składki OC. Warto samodzielnie wykorzystać kalkulator ubezpieczenia OC, dzięki czemu będziemy wiedzieć jaka opcja na dostawczaka jest najkorzystniejsza. 

OC dla kuriera

Dostawczaki wykorzystywane są w dużej mierze przez firmy kurierskie. Jeżeli ktoś prowadzi taką działalność, to musi zgłosić do towarzystwa ubezpieczeniowego, że pojazd wykorzystywany jest w taki sposób. Nawet, jeżeli zmiana wykorzystania samochodu nastąpiła w trakcie trwania polisy OC. Nastąpi wtedy ponowne przeliczenie wysokości składki. Większa i częstsza eksploatacja samochodu naraża je automatycznie na większe uszkodzenia, dlatego też ubezpieczyciel będzie chciał podwyższyć składkę OC oraz inne polisy, jeżeli właściciel pojazdu będzie je posiadał. Tak samo jest wtedy, kiedy pojazd wykorzystywany jest do nauki jazdy.

 

Zobacz również:

Opłata OC po terminie

Upoważnienie do ubezpieczenia samochodu

Podatek od kupna samochodu

AC w wariancie serwisowym

Kiedy nie trzeba płacić za OC?

Awaria skrzyni biegów