NNW na samochód

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych jest dobrowolną polisą ubezpieczeniową. Czy warto się na nią zdecydować? Czy lepiej z niego zrezygnować? Warto się nad nią zastanowić przy podpisywaniu obowiązkowej polisy OC na samochód.

Co zapewnia NNW?

Ubezpieczenie NNW obejmuje ochronę życia i zdrowia kierowcy samochodu oraz pasażerów. Do wypłaty odszkodowania dochodzi, jeżeli dojdzie do uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku drogowego oraz w przypadku innych sytuacjach komunikacyjnych. Polisa obejmuje wszystkie szkody z tym związane. Dzięki temu można dostać dużą ilość pieniędzy, chociaż wszystko tak naprawdę zależne jest od tego z jakim wypadkiem mamy do czynienia. Jeżeli dojdzie do wypadku i samochód zostanie zniszczony, to wszelkie straty pokrywa ubezpieczenie AC, które nie obejmuje tego, co stanie się z człowiekiem. Od tego właśnie jest NNW. 

Kiedy działa NNW?

Warto wiedzieć, kiedy działa ubezpieczenie NNW. Wśród takich sytuacji można wymienić:

  • wsiadanie i wysiadanie z samochodu,
  • naprawa pojazdu na trasie,
  • pobyt w aucie w trakcie zatrzymania samochodu.

Przy czym, przy podpisywaniu polisy NNW, należy dokładnie zapoznać się z wyłączeniami do jakich prawo ma każdy ubezpieczyciel. Są w nich opisane sytuacje, kiedy do wypłaty odszkodowania nie dojdzie. Jak pokazuje praktyka, często ludzie omijają ten fragment. W przypadku, kiedy dojdzie do jakiejkolwiek sytuacji, nie mogą zrozumieć dlaczego ubezpieczyciel nie chce wypłacić pieniędzy z tytułu ubezpieczenia NNW. Warto więc poświęcić chwilę na zapoznanie się z tym fragmentem umowy. 

 

Inne wpisy:
Ubezpieczenie przyczepy kempingowej
Ubezpieczenie wkładu własnego wynajem auta

Wypowiedzenie OC po złomowaniu

Samochód z Włoch. Jak go sprowadzić, aby nie żałować?

Swap silnika