Koszt ubezpieczenia samochodu dostawczego

Wiele osób zainteresowanych jest ubezpieczeniem na samochody dostawcze. Co warto wiedzieć o obowiązkowych i nieobowiązkowych polisach na ten pojazd? Z jakimi kosztami należy się liczyć?

Popularne “dostawczaki”

Osoby, które posiadają prawo jazdy kategorii B doskonale zdają sobie sprawę z tego, że mają prawo do kierowania popularnymi dostawczakami – o ile ich masa nie przekracza 3,5 ton. Nic więc dziwnego, że są to tak powszechnie spotykane auta, które przeznaczone są nie tylko do wykonywania działalności gospodarczej, ale również do celów prywatnych. Jeżdżą nimi kurierzy, ale nie tylko. Pamiętajmy o tym, że są to samochody, które należy tak samo ubezpieczyć, jak inne pojazdy mechaniczne. OC jest obowiązkowe, a reszta polis zależna jest już tylko od nas oraz od naszych potrzeb.

Cena za ubezpieczenie OC

Pomimo tego, że samochody dostawcze są tak popularne należy mieć świadomość tego, iż OC na nie do tanich nie należy. Dokładna cena zależna jest od kilku czynników, ale należy być przygotowanym do wyłożenia kilku tysięcy za jeden samochód. Jeżeli interesuje nas dokładna cena, to możemy skorzystać z porównywarki ubezpieczeniowej. Nie tylko jednej, ale z kilku, aby mieć pewność, że do wyboru będziemy mieli kilka lub nawet kilkanaście ofert. Jeżeli kierowca ma na swoim koncie szkodę komunikacyjną, to może spodziewać się, że cena za składkę zostanie podniesiona – nawet, jeżeli doszło do niej kilka lat wcześniej. Na wysokość składki OC na dostawczaka wpływa również wykorzystanie samochodu. 

 

Inne wpisy:

Wypowiedzenie umowy OC

Wycena aut używanych

Historia pojazdu po numerze rejestracyjnym

Ubezpieczenie skutera

Silnik bierze olej