Jak znaleć tanie OC?

Dzisiaj porozmawiamy na temat tego, jak znaleźć tanie OC i w jaki sposób należy ubezpieczyć samochód? Niby rzecz oczywista, ale nie do końca tak jest. W szczególności, jeżeli mamy do czynienia z osobami młodymi, które po raz pierwszy kupują samochód. O czym one powinny pamiętać?

Niska cena za OC

Są dwa sposoby na to, aby kupić tanie OC. Pierwszy sposób to korzystanie z porównywarki internetowej, która jest bardzo pomocna. Bez konieczności wychodzenia z domu można porównać kilkanaście, a czasem nawet kilkadziesiąt ofert, dzięki którym będziemy wiedzieć, które OC w naszym przypadku jest najtańsze. Drugi sposób to współwłasność na OC. Możemy nawiązać współpracę (najlepiej z kimś z rodziny), kto ma już doświadczenie jako kierowca i posiada własne zniżki OC. Taka osoba dopisuje mniej doświadczoną osobę do swojego ubezpieczenia, dzięki czemu ta również może korzystać z jego zniżek. Drugi sposób niesie ze sobą kilka konsekwencji, dlatego należy się z nimi zapoznać.

Podpisanie umowy

Aby osobiście podpisać umowę na ubezpieczenie OC, należy się w odpowiedni sposób przygotować. Każdy właściciel pojazdu mechanicznego musi to zrobić we własnym imieniu, mając przy sobie odpowiedni uszykowane dokumenty. Przy sobie należy mieć:

  • dowód rejestracyjny auta,
  • aktualny dowód osobisty,
  • prawo jazdy, gdzie umieszczona jest informacja odnośnie roku wydania,
  • obecna polisa OC, jeżeli takowa jest,
  • dane drugiej osoby, jeżeli ubezpieczenie będzie zawarte na dwie osoby.

Posiadając taki komplet dokumentów można podpisać umowę OC na cały rok. 

 

Zobacz powiązane wpisy:

Ubezpieczenie samochodu dzień po rejestracji

Dwóch współwłaścicieli samochodu a ubezpieczenie OC/AC

Ile wzrośnie OC po stłuczce?

Jak ubezpieczyć auto nie będąc właścicielem?

Ubezpieczenie dealerskie

Odgromienie domu