Assistance na busy

Polisa ubezpieczeniowa na samochód to norma o której nie można zapomnieć. Jako właściciele samochodów dostawczych, busów poniżej 3,5 ton, musimy pomyśleć również o tym, aby dokupić dobry pakiet Assistance.

Problemy z Assistance

Kierowcy samochodów dostawczych przekonują się dopiero po podpisaniu umowy, że pakiet Assistance tak naprawdę niczego im nie zapewnia. Dzieje się tak przez to, że nie zostały doczytane ogólne warunki umowy. To tam właśnie opisane są wyłączenia ubezpieczyciela, który może sobie zastrzec, że w razie awarii pojazdu pomoc nie obejmuje samochodów dostawczych. Tak, mamy busa, więc nas ten punkt nie dotyczy. Czy aby na pewno? Wielu kierowców/właścicieli “busów” nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że w dowodzie rejestracyjnym mają wpisaną formułę samochodu dostawczego poniżej 3,5 ton. Ot, taki mały, ale jakże istotny fragment, który jest w stanie sprawić, że nasz Assistance okaże się nic nie warty.

Dobry pakiet Assistance

Dlatego zaleca się wykup dobrego pakietu Assistance, który zostanie dopasowany do potrzeb użytkownika. Takie oferty znaleźć można bez problemu. Nawet, jeżeli oznacza to konieczność wykupienia, tej polisy ubezpieczeniowej w zupełnie innym towarzystwie ubezpieczeniowym. Ważne, żeby móc w razie potrzeby, zapewnić sobie holowanie dwuetapowe. Obejmuje ono m.in. holowanie do najbliższego warsztatu autoryzowanego, gdzie dokonywana jest wycena naprawy. Potem organizowana jest tzw. repatriacją do 1200 km, która obejmuje nawet nocleg dla kierowcy w hotelach, jeżeli będzie taka potrzeba. 

Zobacz też:
OC na miesiąc
ubezpieczenie auta na angielskich tablicach
Kalkulator OC bez podawania danych osobowych
Ubezpieczenie OC na raty
OC dla młodego kierowcy
Parkowanie na chodniku