Ubezpieczeniowe Fundusze Gwarancyjne – ujęcie porównawcze

Komparatystyki ciąg dalszy. Tym razem spora dawka wiedzy na temat obcych modeli stanowiących odpowiednik rodzimego ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego.

Samo opracowanie, o niewyszukanym tytule Ubezpieczeniowe Fundusze Gwarancyjne w wybranych krajach europejskich (kliknij na link by pobrać dokument), jest napisane w sposób przejrzysty i przystępny. Oczywiście, nie jest to przystępność uzyskana kosztem jakości. W tym kontekście nie ma się do czego przyczepić.

Szkoda jednakże, że przy całej obszerności powyższej publikacji, nie uwzględnia ona rozwiązań brytyjskich. Jest to trochę niezrozumiałe, nie tylko z racji rozmiaru rynku i modeli gwarancji ubezpieczeniowych na Wyspach, ale także z racji wpływu brytyjskiego sektora ubezpieczeniowego na obce gospodarki.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Prawo ubezpieczeniowe, ubezpieczenia odszkodowania, dzialalnosc ubezpieczeniowa, ubezpieczenia finansowe, odszkodowania powypadkowe, zadoscuczynienie za blad, odszkodowania powypadkowe, zakład ubezpieczeniowy, PZU, Hestia, Warta, ubezpieczenia pomostowe, odszkodowania za blad medyczny, ubezpieczenia gospodarcze, agent ubezpieczeniowy, tanie ubezpieczenia