Ubezpieczenia w Rosji

Jakby ktoś się zapytał do czego bym przyrównał rosyjski rynek ubezpieczeniowy, to bez chwili wachania odpowiedziałbym, że do obudzonego niedźwiedzia. Czemu? Bo to olbrzymi, choć niepozorny potencjał. Powolny, acz w razie potrzeby dynamiczny. No i przede wszystkim z wielkimi potrzebami oraz niezaspokojonym apetytem.

Transformacja ustrojowa niesamowicie pobudziła jego strukturę pod względem rozwojowym i jakościowym. Niemalże z nikąd na rynku zaczęły pojawiać się nie tylko nowe podmioty świadczące usługi ubezpieczeniowe, ale także coraz to nowsze i bardziej doskonałe produkty. Dokładając do tego rozmiar państwa, dynamikę wzrostów należy przedstawiać tylko w optymistycznych barwach – i do tego należy się przyzwyczaić. Bowiem po latach ciszy i zastoju możliwość wykupienia dla Rosjanina prywatnej polisy zdrowotnej to nie lada gratka. Nie wspominając już o możliwości legalnego transferu ryzyka i pokrywaniu miliardowych inwestycji, które są zjawiskiem codziennym nie tylko w Moskwie. Niekórzy śmią nawet twierdzić, iż sektor ubezpieczeniowy w Rosji rośnie tak szybko, że ma już wszystkie inne pod sobą.

Poniżej dwa wartościowe opracowania na ten temat

1 Opracowanie danych i prognoz na temat ubezpieczeń w Rosji z 2004 roku

2 Rozwój ubezpieczeń w Rosji – stan na 2007 rok

Tutaj natomiast, dla tych co oczywiście znają język rosyjski rzetelne źródło informacji o rosyjskim rynku ubezpieczeniowym. Jest to coś na kształt rodzimej Gazety Ubezpieczeniowej, choć jeszcze w początkowym stadium rozwoju.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Prawo ubezpieczeniowe, ubezpieczenia odszkodowania, dzialalnosc ubezpieczeniowa, ubezpieczenia finansowe, odszkodowania powypadkowe, zadoscuczynienie za blad, odszkodowania powypadkowe, zakład ubezpieczeniowy, PZU, Hestia, Warta, ubezpieczenia pomostowe, odszkodowania za blad medyczny, ubezpieczenia gospodarcze, agent ubezpieczeniowy, tanie ubezpieczenia