Problem internetowych porównywarek

FSA wydało niedawno komunikat w którym przestrzega przed zbytnim sugerowaniem się ceną w procesie wyboru i kupna polis ubezpieczeniowych przy pośrednictwie porównywarek internetowych. Badanie przeprowadzone na zlecenie FSA wskazało, iż większość takich stron nie spełnia wymogów regulacyjnych, a także skłania konsumenta do wykupu ubezpieczeń nieadekwatnych do potrzeb (w skrajnych przypadkach sugerowany został wybór polisy całkowicie nieodpowiedniej).

Analiza przeprowadzona przez nadzór ujawniła również liczne niedociągnięcia w zakresie procesu sprzedaży. Głównym czynnikiem budzącym niepokój FSA było nieobiektywne promowanie przeciętnych lub nieprzyjaznych konsumentowi produktów. Za poważny problem uznano technikę polegająca na wyświetlaniu ofert wg. ceny, która wykształcała błędne przekonanie, iż produkt najtańszy jest najlepszy. Za niedopuszczalną przyjęto także praktykę celowego utrudniania dostępu do OWU.

Porównywarki internetowe, oferujące sprzedaż lub pośredniczące w sprzedaży ubezpieczeń, przez kilka kolejnych miesięcy pozostaną pod wzmożonym nadzorem FSA. W przypadku braku zmian zapowiadane są surowe sankcje.

Jaka jest więc najlepsza metoda na zakup ubezpieczenia przez konsumenta mającego nikłe pojęcie o obecnej ofercie produktowej?

Osobiście polecałbym pomoc wyspecjalizowanego multiagenta lub brokera ubezpieczeniowego. W przypadku, gdy zdecydujemy się dokonać wyboru bez pomocy specjalisty, najlepszym rozwiązaniem jest cierpliwość i dokładna lektura OWU.
Jedna odpowiedź do Problem internetowych porównywarek

  1. BOSS pisze:To tylko wierzchołek gf3ry lowoedj szwindli z ubezpieczeniem chorobowym. Po pierwsze prawo do zasiłku nabywa Kowalski jako pracownik po 30 dniach zatrudnienia, ale tensam Kowalski, o ile przyjdzie mu do głowy założyć firmę dopiero po 180 dniach.(czyli przedsiębiorca-zapewne w ramach rf3wności i sprawiedliwości społecznej-jest jakoby obywatelem szf3tej kategorii). Żeby było śmieszniej Kowalski-pracodawca, pomimo że płaci za ubezpieczenie chorobowe Kowalskiego-pracownika, za pierwsze bodaj 32 dni w roku jego chorby musi mu płacić z własnej kieszeni (dla niepoznanki nazwali to wynagrodzeniem za okres choroby pracownika ), dopiero od bodaj 33-go dnia zasiłek chorobowy raczy płacić ZUS (ciekawe kiedy lobby firm ubezpieczeniowych załatwi sobie w Sejmie możliwość zastosowania takiego manewru do swoich ubezpieczeń-n.p.: owszem płacimy odszkodowanie, ale dopiero po trzecim pożarze). Po drugie o ile ubezpieczenia w ZUS są obowiązkowe to-tu mała niespodzianka-ubezpieczenie chorobowe właściciela firmy jest dobrowolne. Dzięki temu, jeżeli właściciel firmy uchybi o jeden dzień terminu opłacenia składek, lub pomyli sie o grosz(słownie : JEDEN grosz) na niekorzyść ZUS-traci prawo do zasiłku chorobowego i nabywa je dopiero po upływie 180 dni. W ten sposf3b zasiłek chorobowy zgrabnie przepada, i-rf3wnie zgrabnie- dotychczas płacone przez właściciela regularnie od nastu lat składki pozostają w ZUS-ie(ciekawym byłoby usłyszeć w tej sprawie zdanie TK-ze wskazaniem na prof.Łętowską- na temat nieproporcjonalności tej kary). Po trzecie : wydawać by się mogło, że skoro właściciel ubezpiecza się od jakiegoś zdarzenia dobrowolnie i indywidualnie, to powinien mieć możliwość zapłacenia tej składki ubezpieczeniowej rf3wnież indywidualnie (przynajmniej tak jest w cywilizowanym świecie). Otf3ż nie-składkę na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe właściciela-na dziś c’a 40 zł-płaci się razem z pozostałymi ubezpieczeniami tzw. społecznymi , czyli c’a 600,-zł(od właściciela), a jeżeli firma zatrudnia pracownikf3w-wtedy swoje indywidualne właściciel może wpłacić tylko razem ze składkami pracownikf3w i to już mogą mogą być grube tysiące. Wiadomo, że na 40,- zł właściciela raczej stać, natomiast na 40 tys.-niekoniecznie zawsze, tak więc tym prostym manewrem zasiłek chorobowy zgrabnie przepada .itd,itd .Nie tylko Kartagina powinna być zburzona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Prawo ubezpieczeniowe, ubezpieczenia odszkodowania, dzialalnosc ubezpieczeniowa, ubezpieczenia finansowe, odszkodowania powypadkowe, zadoscuczynienie za blad, odszkodowania powypadkowe, zakład ubezpieczeniowy, PZU, Hestia, Warta, ubezpieczenia pomostowe, odszkodowania za blad medyczny, ubezpieczenia gospodarcze, agent ubezpieczeniowy, tanie ubezpieczenia