Po kryzysie?

Abstrahując od obciążeń jakie niedługo dotkną ubezpieczycieli (mówiąc bardziej precyzyjnie, to sektor reasukuracyjny), bowiem za chwilę zostaną w sporym stopniu obciążeni kompensacją szkód wyrządzonych przez tsunami w Japonii (QBE wycenia szkody na nawet $130 miliardów), start 2011 należy do udanych – przynajmniej dla części graczy rynkowych.

Legal and General, zamyka wyniki z 2010 z zyskiem rzędu 1.8 miliarda funtów i 28% wzrostem sprzedaży. Odnosząc to do rezultatów z roku ubiegłego nie jest wartością oszałamiającą, ale zważywszy na niedawny kryzys jest to wynik imponujący.

Całkiem nieźle radzi sobie także , który powoli spłaca dług zaciągnięty w Holandi (dokładnie pożyczkę rządową). Grupa zdołała oddać już 1/3 z 3 milionów euro, które w ramach pakietu antykryzysowego zostały wynegocjowane aby wspomóc płynność finansową towarzystwa. Zysk ten zawdzięcza nie tylko poprawie wyników sprzedaży, ale cięciu kosztów. Do końca 2011 roku, mają się one zmniejszyć o 25% – przynajmniej tak brzmi wstępna i dość optymistyczna prognoza.

również spłaca rząd dość efektywnie. Na początku roku oddało 6.9 miliardów dolarów, zarobionych na podstawie kapitalizacji części akcji Met Life uzyskanych w ramach nabycia przez Met Life spółki córki – Alico.

Tak więc, rana solidnie posolona przez 2008 i 2009 rok, powoli zaczyna się goić. Do całkowitej rekonwalescencji rynku jeszcze daleko, ale zdecydowanie, cierpienia niektórych towarzystw sa mniejsze. Samopoczucie ich zarządów na pewno też.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Prawo ubezpieczeniowe, ubezpieczenia odszkodowania, dzialalnosc ubezpieczeniowa, ubezpieczenia finansowe, odszkodowania powypadkowe, zadoscuczynienie za blad, odszkodowania powypadkowe, zakład ubezpieczeniowy, PZU, Hestia, Warta, ubezpieczenia pomostowe, odszkodowania za blad medyczny, ubezpieczenia gospodarcze, agent ubezpieczeniowy, tanie ubezpieczenia