Odwrócona hipoteka- raport UOKiK

Kilkanaście miesięcy temu pisaliśmy o odwróconej hipotece: http://prawoiubezpieczenia.pl/wiadomosci-rynkowe/z-polski/odwrcona-hipoteka-dodatkowa-emerytura-czy-kiepski-interes/

Tymczasem w dniu dzisiejszym (21.10.2013r.) opublikował „Raport z kontroli przedsiębiorców zawierających umowy świadczeń dożywotnich”. Jak wynika z informacji prasowej:
„Urząd zbadał łącznie 37 wzorców umów, z czego zakwestionowano 17, stosowanych przez pięciu przedsiębiorców. Przeciwko dwóm wszczęto postępowania w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów (…) UOKiK zbadał łącznie 46 przekazów reklamowych. Oprócz komercyjnych ogłoszeń w prasie, radiu, telewizji oraz Internecie sprawdzono ulotki, banery reklamowe, a także pisemne informacje kierowane do konsumentów. Zakwestionowanych zostało 17 przekazów reklamowych pięciu spółek ”- w tym również te reklamy, na które zwracało uwagę PIU- „”Wprowadzający w błąd może być także przekaz, że poza wypłatą comiesięcznej renty, spółka będzie opłacała czynsz – podczas gdy comiesięczne wypłaty były po prostu pomniejszane o wartość czynszu.”

Warto zapoznać się z raportem, bowiem daje dobry wgląd w praktyczne aspekty funkcjonowania umów ze świadczeniami dożywotnimi w naszych lokalnych warunkach.

Materiały do pobrania znajdują się pod poniższym linkiem: http://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=10657
3 Odpowiedzi do Odwrócona hipoteka- raport UOKiK

  1. PanJan

    Niestety mądry polak po szkodzie, a teraz szukam prawnika żeby się z tego wygramolić :) Kontaktowałem się już z jedna kancelarią /wymoderowano, zapraszam do działu „Reklama”/ i szanse są, ale łatwo nie będzie…

  2. W październiku była też konferencja UOKiK nt odwróconej hipoteki. Bardzo ciekawa.Tu podsumowujący komentarz, jeśli kogoś interesuje ten temat. Można też chyba obejrzeć w sieci przebieg tej konferencji.

  3. Kowal

    Bardzo ciekawy blog. Jeżeli chodzi o ubezpieczenia komunikacyjne to istotny jest wybór odpowiedniej kancelarii. Słyszałem, że bardzo atrakcyjne ceny ma /wymoderowane/ Naprawdę polecam.

    Odp. PiU: Dziękuję. Jeśli chodzi o reklamę, to istotne jest zapoznanie się z tym linkiem: http://prawoiubezpieczenia.pl/reklama/ Naprawdę polecam ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Prawo ubezpieczeniowe, ubezpieczenia odszkodowania, dzialalnosc ubezpieczeniowa, ubezpieczenia finansowe, odszkodowania powypadkowe, zadoscuczynienie za blad, odszkodowania powypadkowe, zakład ubezpieczeniowy, PZU, Hestia, Warta, ubezpieczenia pomostowe, odszkodowania za blad medyczny, ubezpieczenia gospodarcze, agent ubezpieczeniowy, tanie ubezpieczenia