O procesach medycznych raz jeszcze

W opublikowanym ostatnio numerze AMSiK przeczytać można ciekawy artykuł A. Drzewieckiego i in., zatytułowany ” Nieporadność procesowa pozwanych jednostek ochrony zdrowia w sprawach o zakażenia szpitalne”.  Warto się z nim zapoznać z kilku powodów. Po pierwsze prezentuje lekarski punkt widzenia na sprawę. Po wtóre- publikacja stanowi znakomity wgląd w strategie procesowe stron postępowania o odszkodowania /względnie zadośćuczynienia/ z tytułu błędów w sztuce lekarskiej. Po trzecie- zawiera dużo praktycznych spostrzeżeń dotyczących szpitalnej rzeczywistości i jej wpływu na bieg oraz kierunek procesu.

Z tego względu artykuł można polecić pełnomocnikom, aplikantom, sędziom oraz wszystkim zainteresowanym prawem medycznym.

Artykuł do pobrania TUTAJ (klik)
Komentarze są wyłączone.

Prawo ubezpieczeniowe, ubezpieczenia odszkodowania, dzialalnosc ubezpieczeniowa, ubezpieczenia finansowe, odszkodowania powypadkowe, zadoscuczynienie za blad, odszkodowania powypadkowe, zakład ubezpieczeniowy, PZU, Hestia, Warta, ubezpieczenia pomostowe, odszkodowania za blad medyczny, ubezpieczenia gospodarcze, agent ubezpieczeniowy, tanie ubezpieczenia